Červenec 2013

1. Oblíbená ženská postava

31. července 2013 v 8:38 | Camilla |  10 days character challenge
Ahoj, tady je ten slíbený článek do projektu 10 days character challenge. Snad se vám bude líbit.
1 Day...

10 days character challenge

30. července 2013 v 20:19 | Camilla |  10 days character challenge
Jelikož na hodně blogách toto vídám, zapojím se taky. Ten "1 den" nastane zítra a s ním i článek o mé oblíbené ženské postavě.


Tento projekt vytvořila Knihofil18

1) Obľúbená ženská postava
2) Obľúbená mužská postava
3) Obľúbená vedľajšia postava
4) Najviac nenávidená postava
5) Postava, ktorá mi je najviac podobná
6) Postava, ktorá prešla najväčším vývojom
7) Postava, ktorú chcem stretnúť
8) Obľúbený záporák
9) Obľúbená postava z nejakej poviedky
10) Najobľúbenejšia postava vôbec

Syn Pekel- Vlčí krev

30. července 2013 v 9:39 | Camilla |  Recenze

Název: Včí krev
Série: Syn Pekel
Autorka: Michaela Burdová
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2013
Díl: 1/2
Počet stran: 256

Anotace:
Minulost vlkodlaka Nerana, nazývaného Syn pekel, je s Temnovlky pevně svázána. Pouze čarovný nektar Étarlininy slzy by mu mohl pomoci se odpoutat a zvrátit svůj osud. Musí uzavřít spojenectví s elfkou Liadel, kterou ze srdce nenávidí. Podaří se mu odhalit její tajemství? Bude Neranovi odpuštěna dávná zrada? Ve Velwetii mezitím propuká boj temných sil - třinácti démonů. Neran je vtažen do bitvy o moc. Kdo zvítězí, rozhodne o osudu celé země.Chvíle v přírodě

26. července 2013 v 17:53 | Camilla |  Galerie
Fotky nejsou upravené (na to jsem líná :D )


Úryvek z jedné mé povídky

26. července 2013 v 17:29 | Camilla |  Povídky
Protože jsem si v poslední době nenašla moc času na psaní, tak sem přidám začátek první kapitoly z mé sáhodlouhé povídky, kterou zveřejňovat nebudu.
Inu, tady to je:

Jednoho krásného jarního dne stromy shlížely dolů, jako každý den, užívaly si ticha a ve větru vesele ševelily. V zeleném hvozdu byl většinou klid, ale stromům se dnes vyskytla neobvyklá podívaná. Lesem běžela středně vysoká dívka s kaštanově hnědými vlasy a hnědými oči. Měla na sobě světle modré potrhané šaty. Po tváři jí stékal pot a mísil se s prachem. Jmenovala se Samantha.
Bála se. Věděla, že musí utéct před tím, co ji pronásledovalo. Bylo to blízko. Cítila to. Dlouho už běžet nevydrží, nesnesitelně ji píchalo v boku a energie se jí ztrácela. Najednou se jí zamotala hlava. Zakopla o kořen a spadla do orosené lesní trávy. Chtěla se zvednout a běžet dál, ale nohy jí zradily a žebra křičela bolestí. Vyhrkly jí slzy. Nevěděla co má děla a začala propadat panice. Dívka se přetočila na záda, aby zjistila, co se jí pokouší zabít.
"Pomoc…Prosím, pomoc" řekla zoufale svým jemným hlasem, ale jen co to dořekla, hlasivky jí také přestaly poslouchat.
Až teprve teď si všimla, že to stvoření má křídla. Obrovská netopýří křídla, snad dva metry dlouhá. Tělo porostlé srstí černější než noc a sytě červené oči bez bělma. Ale nejhorší byly netvorovy nohy. Čtyři chlupaté a kostnaté nohy zakončené třemi dlouhými drápy asi jako lidská dlaň.
Snesl se na zem a ta se pod jeho vahou jemně zachvěla a s ní i Samanthiny vnitřnosti. Netvor k ní přiskočil, postavil se na zadní a chystal se jí seznámit se svými pařáty, ale místo toho začal bolestně řvát. Ten ryk se hnědovlásce zarýval pod kůži a ona měla pocit, jakoby její vnitřnosti vibrovaly. Zrůda se zřítila na dívku s šípem mezi lopatkami.
Samantha slyšela hlasy, ale špatně, jakoby z dálky. Nakonec pod tou horou masa padla do bezvědomí.