Úryvek z jedné mé povídky

26. července 2013 v 17:29 | Camilla |  Povídky
Protože jsem si v poslední době nenašla moc času na psaní, tak sem přidám začátek první kapitoly z mé sáhodlouhé povídky, kterou zveřejňovat nebudu.
Inu, tady to je:

Jednoho krásného jarního dne stromy shlížely dolů, jako každý den, užívaly si ticha a ve větru vesele ševelily. V zeleném hvozdu byl většinou klid, ale stromům se dnes vyskytla neobvyklá podívaná. Lesem běžela středně vysoká dívka s kaštanově hnědými vlasy a hnědými oči. Měla na sobě světle modré potrhané šaty. Po tváři jí stékal pot a mísil se s prachem. Jmenovala se Samantha.
Bála se. Věděla, že musí utéct před tím, co ji pronásledovalo. Bylo to blízko. Cítila to. Dlouho už běžet nevydrží, nesnesitelně ji píchalo v boku a energie se jí ztrácela. Najednou se jí zamotala hlava. Zakopla o kořen a spadla do orosené lesní trávy. Chtěla se zvednout a běžet dál, ale nohy jí zradily a žebra křičela bolestí. Vyhrkly jí slzy. Nevěděla co má děla a začala propadat panice. Dívka se přetočila na záda, aby zjistila, co se jí pokouší zabít.
"Pomoc…Prosím, pomoc" řekla zoufale svým jemným hlasem, ale jen co to dořekla, hlasivky jí také přestaly poslouchat.
Až teprve teď si všimla, že to stvoření má křídla. Obrovská netopýří křídla, snad dva metry dlouhá. Tělo porostlé srstí černější než noc a sytě červené oči bez bělma. Ale nejhorší byly netvorovy nohy. Čtyři chlupaté a kostnaté nohy zakončené třemi dlouhými drápy asi jako lidská dlaň.
Snesl se na zem a ta se pod jeho vahou jemně zachvěla a s ní i Samanthiny vnitřnosti. Netvor k ní přiskočil, postavil se na zadní a chystal se jí seznámit se svými pařáty, ale místo toho začal bolestně řvát. Ten ryk se hnědovlásce zarýval pod kůži a ona měla pocit, jakoby její vnitřnosti vibrovaly. Zrůda se zřítila na dívku s šípem mezi lopatkami.
Samantha slyšela hlasy, ale špatně, jakoby z dálky. Nakonec pod tou horou masa padla do bezvědomí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama