Srpen 2013

6. Postava, která prošla největším vývojem

29. srpna 2013 v 9:48 | Camilla |  10 days character challenge
Po dlouhé době se vám hlásím. Přináším šestý článek do projektu 10 days character challenge s tématem Postava, která prošla největším vývojem. Těžké to nebylo, spíše jsem měla hned jasno, kdo to bude.

Po smrti

26. srpna 2013 v 14:17 | Camilla |  Povídky
Trochu jsem poupravila starší povídku :)

Kdo je Camilla?

26. srpna 2013 v 10:52

Profil

Camilla je třináctiletá dívka. Snaží se vypadat tvrdě, nezdolně a vyrovnaně. Většinou se jí to daří, proto si od kamarádů vysloužila přezdívku Drsnej Dadley. Ale to je pouhý obal její maličkosti. Camilla je citlivá a především bláznivá holka, která touží konečně najít samu sebe. Stále se hledá a neví kdo je. Ke všemu se postaví odhodlaně. Není však nerozvážná. Vše si předem rozmyslí a to pečlivě. Vždy si stojí za svým názorem.

Má rozvedené rodiče a nese to občas i hrůzostršně, ale její soukromý život zde rozebírat nebudu. Matka jí často tvrdí, že se t ní stala moudrá žena, ale Camilla neví, zda je to pravda či nikoli. Musím podotknou, že Camilla není samotářka, ačkoli to tak často vypadá. Své pravé já si pečlivě střeží a pouze málo lidí ví, jaká doopravdy je. Kamarádská a všude většinou oblíbená, ale svým chováním i některé lidi od sebe odráží. Je rázná, vše řekne tak, jak si to myslí. Nepřetvařuje se a řídí se pravidlem, jež jí naučil kluk, kterého jí osud sebral na dobu neurčitou.: "Upřímnost nadevše."
Pak také: "Naděje umírá poslední." A svým citátem: "Smrt je lék na neléčitelné."

5. Postava, která mi je nejvíce podobná

25. srpna 2013 v 21:25 | Camilla |  10 days character challenge
Postava, která se mi nejvíce podobá... Těžké... V žádné z postav, mě známé, se doopravdy nevidím. Nechtěla jsem tento bod nechat prázdný, ale budu muset. Přemýšlela jsem velice dlouho. Koukala jsem na knihy, které jsem četla v městské knihovně i doma. Nenašla jsem nic. Asi jsem originální. :D Nevím. Někdo by možná našel postavu mě podobnou ať vzhledově či povahově, avšak já ji nenašla. Je mi líto...


Hvězdy nám nepřály

25. srpna 2013 v 20:59 | Camilla |  Recenze

Název: Hvězdy nám nepřály
Autor: John Green
Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání: 2012
Počet stran: 240
Série: 1/1

Anotace:
Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla. "Nejvtipnější smutný příběh" je napsán s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vyprávěčskému talentu vyznívá velmi působivě.



Život

19. srpna 2013 v 20:04 | Camilla |  Úvahy
Život je krátky a krutý nesmysl. Žijeme, abychom viděli, poznali a zažili. Avšak za tak krátkou dobu se moc věcí stihnout nedá. Život je o lásce, ztrátě a nalezení, ale také o penězích. Bohužel. V dnešní době není nic zadarmo, pouze pravá láska a štěstí. Každý s životem nakládá jinak. V mládí lidé žijí naplno, neboť se okolo sebe tolik nerozhlížejí. V dospělosti někteří tempo života zpomalují. Najdou se však i tací, kteří teprve žít začnou.
Někteří lidé věří v osud. Že vše je předem dáno. Někteří věří ve skutky. Že každé rozhodnutí a každý skutek mění a postupně vyvíjí životní linii. Někdo nevěří ani v jedno a nepřemýšlí nad smyslem našeho bytí. Užívají si. Chodí po stopách svých snů a neohlíží se.
Život je krátký, proto ať věříme v cokoli, nesmíme ztrácet čas.
Takto vnímám život.

4. Nejvíce nenáviděná postava

19. srpna 2013 v 13:25 | Camilla |  10 days character challenge
4 den nese téma Nejvíce nenáviděná postava. Nebylo to pro mě ani moc těžké, protože postava, jenž ze srdce nenávidím je...

3. Oblíbená vedlejší postava.

2. srpna 2013 v 18:10 | Camilla |  10 days character challenge
Tak tohle mi dalo opravdu zabrat. Očividně pro mě bude celý tento projekt těžký, ale než se k tomuto tématu dostaneme, chtěla bych vás informovat. Zítra (3. 8.) odjíždím na čtrnácti denní tábot, tudíž tu nebudu. Píšu to hlavně pro Kate a Kessi, protože se nedostanu na jejich blogy. Takže tak.
Nyní k postavě. Oblíbená vedlejší postava... koho bych na toto místo postavila.

2. Oblíbená mužská postava

1. srpna 2013 v 12:44 | Camilla |  10 days character challenge
2. day...
Přináším další článek do rubriky challenge. Téma je: Oblíbená mužská postava.