Stmívání

10. září 2013 v 18:20 | Camilla |  Recenze

Autor: Stephenie Meyerová
Nakladatelství: Egmont
Rok vydání: 2005
Počet stran: 407
Série: 1/4

Anotace:

Ve třech bodech jsem si byla naprosto jistá. Zaprvé, Edward je upír. Zadruhé, část jeho osobnosti - a já nevěděla, jak silná je to část - žízní po mé krvi. A zatřetí, jsem do něho bezvýhradně a neovladatelně zamilovaná.

Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, ani Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Milenci balancují na ostří nože - mezi touhou a hrozným nebezpečím.


Můj názor:

Ano, jsem opožděná. Knihu jsem dočetla teprve dnes a nenesu žádnou kritiku. No možná u obálky se jistý nesouhlas s grafikou najde, ale nic velkého. Nečekala jsem, že mě ten děj tolik omámí. Film jsem neviděla, tudíž ani netušila, že Edward je upír, i když jisté tušení tam bylo. I přes můj odhad mě naštvala anotace. Hned ve druhé větě jsem se dozvěděla o Edwardovi pravdu. Ale přešla jsem to. Zkazilo to část napětí, když Bella postupně odhalovala jeho totožnost.
Až do toho osudného dne, kdy jsem začala číst Stmívání, upíry jsem vážně nevyhledávala. Neboť jsem četla kousek Upířích deníků a to mě od těchto bytostí doslova odrazilo - tu knihu jsem nedočetla. Avšak toto je úplně jiný odvar. Až neuvěřitelné, jak autorka dokázala tak krásně vystínovat okolí a povahy jednotlivých postav. Nikdy jsem se u četby nenudila. Kvůli této knize jsem dlouho ponocovala a den poté se vztekala ve škole, že už chci domů, abych mohla pokračovat ve čtení. Stačily mi dva večery a knihu jsem s vlhkýma očima zaklapla a utíkala do knihovny pro další díl, který byl bohužel vypůjčený. Musím na něj čekat. Ničí mě to.
Nebudu spoilerovat (sice to pravděpodobně všichni četli, ale stejně se spoilerům budu vyhýbat), tudíž napíšu jen toto: Bellu jsem si oblíbila hned po několika stranách. Díky její nemotornosti mi byla velice sympatická. Je to první postava, která mi připadá, že je mi podobná. (Asi upravím článek v projektu 10 days character challenge) Musím také ještě připomenout Edwarda Cullena. Také sympaťák. Muhehe, Camilla se zamilovala!!!
Rozhodně kniha jako taková se stala mou oblíbenou. Vše je krásně promyšlené a popsané. Okolí, postavy, emoce a další jiné věci. Vskutku se mi to líbilo a nejen to, jsem nadšená z toho, že jsem se odhodlal si Stmívání přečíst.

Obálka:

Jak už jsem psala. Grafické provedení knihy se mi moc nelíbí. Originální obálky jsou mnohem lepší a hlavně poutavější. Tato měkká vazba na první pohled vypadá jako odpad. Nikdy by mě nenapadlo, že za takovou obálkou se schovává úžasný příběh.

Hodnocení:

9 z 10 *
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Verena Verena | Web | 11. září 2013 v 21:26 | Reagovat

Mě se to číst nechtělo, kvůli tomu, že jsem viděla film, ale přes to všechno jsem se rozhodla, že si tuto knihu přečtu. Ano, obálka mě na první pohled odpudila. Originálky se mi líbí omnoho víc, ale jak se říká - nesud knihu podle obalu (To ale u mě neplatí :D) V tomhle příběhu je mojí obkíbenou postavou Alice. Vždycky jsem ji zbožnovala, i ve filmu. Souhlasím i s obodováním, ale v tom případě by má oblíbená kniha musela mít, tak 15 z 10 :D Já vím... složitý. Ještě jedna taková zajímavost - četla jsem jen první díl

2 Camilla Camilla | Web | 12. září 2013 v 18:00 | Reagovat

Tak nějak tě chápu :-D Alici mám tedy také moc ráda, je taková veselá a milá. Avšak Edvard to u mě vyhrál. :D Díky za komentář :)

3 Kate Kate | Web | 13. září 2013 v 17:26 | Reagovat

Jo, kniha je to krásná. :) Ale nejrychleji jsem měla přečtený poslední díl. :) Doteď nevěřím tomu, za jakou dobu. :D

4 Clara Black Clara Black | Web | 13. září 2013 v 20:57 | Reagovat

Knihu jsem nečetla, protože jsem nikdy neměla tu možnost a možná i chuť? :D Trošku se totiž obávám, že je Meyerová jako Smithová, ale to bude jen můj čistě neoprávněný strach, že? :D Pokud se k té knize někdy dostanu a budu mít čas, tak si ji určitě přečtu :D

5 Camilla Camilla | Web | 13. září 2013 v 21:01 | Reagovat

[4]: Meyerová píše podle mě dost dobře. Smithová.. nom, četla jsem od ní jednu knížku a nedočetla jí. Jsem si jistá, že o její knihy už nezavadím.
Stmívání doporučuji. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama