Než jsem tě poznala

25. října 2013 v 15:53 | Camilla |  Recenze
Název: Než jsem tě poznala
Díl: 1/1
Auto: Jojo Moyesová
Počet stran: 408
Nakladatelství: Ikar
Datum vydání: 2013

Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud.
Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivní Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise…
Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje.


Tak tato kniha je báječná. Prolog je napsán z pohledu Willa a ostatní kapitoly vypráví Louisa, ale někdy i Willova matka Camilla a ostatní postavy z příběhu. Téměř každé osobě v knize se čtenář dostane pod kůži a alespoň chvíli kouká na svět z jeho pohledu. Will Traynor se mi jednu chvíli zdál jako skvělý chlap, avšak po nějaké době bych ho nejradši zabila a to hlavně ze začátku. Willa jsem si moc neoblíbila už z toho důvodu, že byl sobecký a panovačný. Pak je tu hlavní postava Louisa Clarková. Nemohu tvrdit, že jsem jí měla nějak hodně ráda, ale nic jsem proti ní neměla. Líbil se mi její styl oblíkání. Byla trochu bláznivá. Strašně jsem se smála, když vyprávěla jak si ušila šaty ze závěsu na okno. Její sestru Katrinu, neboli Trinu, jak jí v knize často oslovují jsem si zamilovala. Nevím proč, možná proto, že mi připomíná kamarádku. A poslední postava, kterou sem vložím je Camilla Traynorová, Willova matka. Ze začátku jsem si říkala: "Jéé, je tam moje jméno. To je super." Ale pak jsem zjistila, že mé jméno nosí osoba, se kterou nechci nic mít, protože je strašná.
V příběhu hodně vyplývají lidské povahy. Člověk si u čtení pomalu uvědomuje, jak by se měl chovat, aby tím neurazil nebo neobtěžoval ostatní. Jakmile Louisa vzala Willa ven z baráku skoro vždy se objevili nežádoucí pohledy nebo šeptání o Willově ochrnutí a kolečkovém křesle. Ikdyž jsem Willa moc nemusela tak jsem ho strašně litovala.
Po chvíli je těžké se do děje nezačíst. Je to velice dobře napsané, ačkoli jsem si občas říkala, že Louisa se chová jako dítě, ale to k ní patřilo. Ke konci to bylo smutné, ale stejně jsem to moc neprožila. Zdálo se mi, jako by do těch posledních kapitol a epilogu, který vůbec nezkončil happyendem, autorka nevložila tolik emocí, jako by to už chtěla mít za sebou. Takové uspěchané to bylo. Jinak nemohu vytknout nic.
Tako kniha si odznáček bestseleru rozhodně zasloužila.

Obálka se mi moc líbí. Nic neprozrazuje a je hodně poutavá. Písmo je krásné. A není přeplácaná barvami, takže další plus. Ten odznáček bestseleru to pouze zdokonaluje.

Hodnocení: 10/10
Nejdříve jsem váhala. Chtěla jsem dát devítku, ale nakonec mi to nevyšlo. Ten konec by měl být trochu více procítěný, ale to mi tolik nevadilo. Aspoň jsem nebrečela.

Teď si tak uvědomuji, neměla bych být na to hodnocení být trochu přísnější?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ami Ami | E-mail | Web | 25. října 2013 v 18:42 | Reagovat

Mno, něco mi říká, že tuhle knížku si musím přečíst :-) Skvělá recenze :-)

2 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 25. října 2013 v 19:10 | Reagovat

Kniha vypadá dobře, ale ještě jsem ji nečetla... :D

3 Milča Milča | Web | 26. října 2013 v 22:11 | Reagovat

Taky jsem ji nečetla :-D

4 Snoubení Tmou Snoubení Tmou | E-mail | Web | 1. ledna 2014 v 18:39 | Reagovat

Být přísnější? Měla. Podle toho, jak kolísavě jsi knížku popsala, bych na závěr vážně nečekala tak vysoké hodnocení! Co se týče děje a postav, celkem s tebou souhlasím. Kromě Camilly. Ona byla svým způsobem po celou dobu největší hrdinka ze všech.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama