Zrozen ze tmy

19. října 2013 v 9:00 | Camilla |  Povídky
Ahoj, rozhodla jsem se přispět do sborníku od Klubu pisálků svou povídku. Spokojená s ní moc nejsem, ale už jsem jí poslala, protože se mi to moc nechtělo opravovat a mám kupu další práce, která je důležitá. Když jsem povídku špoupla do sborníku, tak proč ne sem?

Zrozen ze tmy

Halloween je svátek, který v tomto městečku oslavuje skoro každý. No, vlastně všichni.
Alice se opilá motala kolem kamarádčina domu. Postávala tu spousta lidí. Konala se tu totiž oslava. Osvětlený a vyzdobený dům vypadal v Aliciných očích děsivě. Hlavní vchod lemovaly malé oranžové dýně, na oknech se houpaly pavučiny, reflektory osvětlovaly kostry a netopýry zavěšené na okapech. Smích se mísil s hudbou. Kousek opodál se rozprostíral menší jehličnatý les. Dívka moc dobře věděla, že tam je, ale ve tmě, která nyní panovala, nebyl téměř vidět. Ačkoli Alice měla v těle značné množství alkoholu, dokázala vnímat. Stanula za domem. Zde bylo světla o trochu méně. Hleděla přímo do útrob lesa. Přemýšlela, jestli se má vydat na procházku, nebo zůstat. Avšak temné stromy jí přímo vábily ke vstupu mezi ně. Lákalo jí to ticho, ta tma. Konečně by nemusela přivírat oči kvůli ostrému světlu, konečně by se mohla uvolnit v tichu, jejž by jí obklopilo. A tak se vydala do lesa.
Hluk zanechávala za sebou. Kráčela pomalu. Pod nohama jí křupalo jehličí. Zahalila jí tma, přesně jak očekávala. Líbilo se jí to. Ticho na ní zlehka dopadalo a nakonec dočista vyhladilo ten neklid v její mysli. Křik lidí i hudba byly zapomenuty. Díky bezvětří se stromy ani nehnuly. Alice postupovala dál. Nevěděla proč, ale šla. Náhle ztratila rovnováhu. Nestačila se ani zachytit žádného kmene. Dopadla na kolena, ale spadané jehličí pád utlumilo. Dívka položila ruce na zem a nechala hlavu klesnout dolů. Její hnědé kadeře jí sklouzly po ramenou. Na okamžik se jí zamotala hlava, ale po chvíli to bylo pryč. Váhavě se postavila na nohy. Alice se nepatrně chvěla. Usoudila, že za to může její opilost. Pokračovala tedy dál mezi stromy. Hlouběji do lesa.
Po pár minutách se jí něco otřelo o ruku. Trhnutím se zastavila. Se splašeným dechem se rozhlížela kolem sebe. Nyní už si nemohla namluvit, že je to vedlejší účinek alkoholu. Ten dotek byl… tak skutečný. Alici začala být zima. Najednou neviděla ani na krok před sebe. Tma, jako by ještě více zhoustla. Objala se pažemi. Něco nebylo v pořádku. Dívce došlo, že procházka lesem o Halloweenu nebyl moc dobrý nápad. Otočila se kolem své osy. Nic. Nezahlédla nic. Ani stromy v nastalé tmě nedokázala rozeznat. Stála na místě a nehnula se. Strach na ní doléhal ze všech stran. Zavřela oči. Její tělo se třáslo zimou.
Jakmile oči otevřela, o krok couvla. Zády narazila do stromu. Kousek před ní se ta tma, to černo pohnulo. Jako mlha. Alice třeštila oči před sebe. Tma se začala tvárnit do lidské postavy. Nakonec před Alicí stál muž. Celý v černém.
"Zdravím." Pronesl muž ledovým hlasem a v úsměvu ukázal zuby. Alice si stihla všimnout jeho špičáků. Byly to upír. Neměla čas tu myšlenku nijak rozvinout. Muž v černém se na ní nadlidskou rychlostí vrhl. Zakousl se jí přímo do tepny na krku. Smrt dívku neminula. Její mrtvé tělo se sesunulo upírovi do náruče. Vysál jí všechnu krev. "Vrátil jsem se." Ušklíbl se a vydal se ven z lesa. Najíst se.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 19. října 2013 v 15:17 | Reagovat

Tak to je super. Mám ráda povídky s upíry a tohle jsem opravdu nečekala. Doufám, že nikdy takový Halloween nezažiju :D

2 Kate Kate | Web | 19. října 2013 v 17:30 | Reagovat

Nemyslím si, že je špatná. :)

3 Ami Ami | E-mail | Web | 19. října 2013 v 19:24 | Reagovat

Je to vážně super :-)
Ach jo, nějak jsem na to zapoměla, musím taky brzičko něco napsat :-)

4 Xanya Xanya | Web | 21. října 2013 v 15:31 | Reagovat

Zbožňuju upíry :-D Nádherná povídka,povedla se ti :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama