Vražedná pomsta

17. února 2014 v 17:51 | Camilla |  Recenze
Název: Vražedná pomsta
Série: Hunger games
Díl: 2/3
Počet stran: 336
Autor: Suzanne Collins
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2010

Jmenuji se Katniss Everdeenová a zvítězila jsem v posledních Hladových hrách.
Strhující příběh lásky a touhy po přežití ve světě plném útlaku a nesvobody pokračuje!
Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných...
Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí nebo se plamínek vzpoury rozhoří naplno?
Druhý díl světového knižního bestselleru.


Trvalo mi docela dost dlouho, než jsem tento díl přečetla. Ani nevím proč, neboť když jsem po knize sáhla, okamžitě jsem se do děje začetla. Vražedná pomsta je napsaná opravdu skvěle, ale připadá mi, že to autorka čím dál více komplikuje. Jsou tam úseky, kdy je všechno strašně jednoduché a v druhé chvíli si postavy nevědí rady. Někdy jsem si říkala, že je to blbost a je to až příliš umělé, ale poté jsem kroutila hlavou nad úžasností výkyvů děje. Je to celé dokonale promyšlené a okolnosti do sebe krásně zapadají.

Na začátku jsem zatajila dech a stejně tak i na konci. Konec mi ho doslova ukradl. Opět jsem ale nepociťovala nutkání vyhrabat se z postele jít do knihovničky pro Sílu vzdoru. Já nevím, zatím jsem si k téhle sérii nedokázala udělat žádný pořádný vztah. Uznávám, je to úžasná dystopie, skvělá a hlavně originální, něco mi však na těchto knihách vadí. Vím, že mě neskutečně vytáčí Peeta, ale to není všechno. Štve mě také to, že se tam hodně lže. Vlastně celá kniha je postavena na lži a přetvářce. Možná mě štve celá série Hunger games, kdo ví.

Katniss se změnila a nezměnila zároveň. Proměnila se hlavně její psychická stránka. Ale hlavně se její rukou změnil celý Panem. Ona je problém. Ona je problém prezidenta Snowa. Ona změnila lidstvo.
Postava, která se změnila nejvíc, je asi její matka. V prvním dílu byla poražená depresí a ztrátou, ale Katnissina účast v hladových hrách jí probudila. Rozhodně se z ní stala příjemná žena.

Nová obálka druhého vydání se mi líbí mnohem víc, než ta původní. Je jednodušší, ale je tam zase moc červený... 1:1 ... No, ale nevadí. U nynější obálky se mi strašně moc líbí to popraskané písmo nadpisu. Tady je na porovnání starší obálka!


Hodnocení:
Snad mě neukamenujete za mé hodnocení, ale víc dát opravdu nemůžu.

Touto cestou bych chtěla poděkovat nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 17. února 2014 v 19:56 | Reagovat

kniha se mi taky moc líbila.. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama